Nogometni Cup 2022 2023 Final Hajduk Split Šibenik

24 mai 2023
Stadion Rujevica

YUG 18H10 22H00
Croatia.Cup.Final.2022.2023.Hajduk.YUG.twb22.mp4

Drugu sezonu zaredom nogometaši Hajduka su osvojili Hrvatski kup, u finalu koje se odigralo na riječkoj Rujevici Splićani su svladali Šibenik 2:0 (0:0). Oba gola Hajduk je postigao u drugom poluvremenu. Dario Melnjak je u 62. minuti bio strijelac za 1:0, dok je pobjedu potvrdio Marko Livaja koji je u 95. realizirao jedanaesterac. Splićani su obranili naslov pobjednika Kupa. Prošle sezone je Hajduk na Poljudu s 3:1 bio bolji od Rijeke. Tada je također Melnjak bio junak splitske pobjede, postigao je dva od tri pogotka. Hajduk je time osvojio osmi Hrvatski kup u povijesti, dok je Šibenik drugi put igrao finale te je drugi put ostao korak kratak. I prvi put, u sezoni 2009./10., u finalu je od Šibenika bolji bio Hajduk.