Ladies First: Champions League 2023 2024 St. Pölten SK Slavia Praha ženy

NV Arena

ENG
Women.CL.2023.2024.StPolten.S.Praha.ENG.twb22-1.ts
Women.CL.2023.2024.StPolten.S.Praha.ENG.twb22-2.mp4

V rámci třetího hracího dne skupiny Ligy mistryň nastoupila Slavia v rakouském St. Pöltenu, odkud si však po dobrém výkonu odvezly pouze bod. V příštím týdnu se oba celky střetnou znovu v Edenu.Pražanky byly od prvních minut lepším a nebezpečnějším celkem, první nebezpečnou střelu Krejčiříkové však brankářka vyrazila a z dorážky zamířila Khýrová pouze do boční sítě. Po dvaceti minutách hry poslala svůj střelecký pokus Černá těsně nad břevno, domácí brankářku nepřekonala ani Stackpole. Soupeřky zahrozily z ojedinělé akce v 36. minutě, Brunnthaler zamířila do tyče.

I po přestávce více hrozily slávistky, gól se jim však vstřelit nedařilo. Dvacet minut před koncem se do hry dostala po dlouhých zdravotních problémech Szewieczková, která se postupně zastřelovala a měla nakonec v nastaveném čase největší šanci na rozhodnutí, ale brankářku Schlüter nepřekonala. Ani další své šance Slavia neproměnila, a tak utkání skončilo bezgólovou remízou. Ve druhém duelu skupiny Lyon porazil na domácí půdě Brann 3:1.