27 septembre 2023
Stadion Floriana Krygiera

POL
Poland.2023.2024.Rakow.Legia.POL.twb22.mp4

Legia Warszawa w zaległym meczu szóstej kolejki pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:3 (1:1), choć przez dłuższy czas przegrywała i od końca drugiej połowy musiała sobie radzić w dziesiątkę. Kontrowersyjną czerwoną kartkę otrzymał bowiem Artur Jędrzejczyk. Zobacz skrót spotkania.

W spotkaniu Pogoni Szczecin z Legią Warszawa kibice mieli co podziwiać. Drużyny postarały się bowiem o kanonadę, strzelając aż siedem goli. Trzykrotnie prowadzenie obejmowała drużyna prowadzona przez Jensa Gustafssona. Za każdym razem piłkarze Kosty Runjaica wyrównywali. I to oni odnieśli zwycięstwo 4:3, choć musieli grać w dziesiątkę po kontrowersyjnej czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. Musieli pokazać wolę walki, jednak w ostatnich minutach spotkania okazali się lepszą drużyną, a kluczową rolę w końcówce odegrał Juergen Elitim. Za sprawą zwycięstwa Legia awansowała na pierwsze miejsce, gromadząc 20 punktów. Tymczasem Pogoń pozostaje ósma, z 12 punktami.W następnej kolejce szczecinianie podejmą Lecha Poznań, natomiast warszawianie zagrają na wyjeździe z Jagiellonią. Oba spotkania zaplanowano na 1 października.