16 avril 2023
Stadion Wojska Polskiego

POL
Poland.Elektra.202.2023.Legia.Lech.POL.twb22.mp4

Lech Poznań na mecz z Legią Warszawa dojechał dopiero na drugą połowę, bo przed przerwą Kolejorz był ospały i nie wyglądał na zespół, który wywiezie z Łazienkowskiej choćby punkt. Jednak po wznowieniu gry dwa gole strzelił Afonso Sousa i poznaniacy mogą sobie pluć w brodę, że spotkanie ostatecznie zakończyło się tylko remisem 2:2.

Trwający tydzień jest bardzo intensywny dla piłkarzy Lecha Poznań. Dopiero w czwartek grali ćwierćfinał Ligi Konferencji Europy, a już po trzech dniach czekał ich ligowy klasyk. Po dotkliwej porażce z Fiorentiną lechici nie mieli za wiele czasu na przetrawienie tamtego spotkania, a już trzeba było zmotywować się na topowe jak na warunki PKO Ekstraklasy starcie z Legią Warszawa.Porażka z Włochami wpłynęła zapewne na decyzje personalne trenera Johna van den Broma i skoro kwestia awansu do półfinału Ligi Konferencji Europy jest już raczej rozstrzygnięta, to Holender nie pozmieniał za wiele w składzie swojego zespołu. Do jedenastki wrócił Radosław Murawski, Filipa Marchwińskiego zastąpił Afonso Sousa, a jedynym piłkarzem w składzie, którego dawno nie widzieliśmy był Barry Douglas.