18e journee
15 decembre 2023

GERM
Poland.2023.2024.Gornik.Zarbre.Water.Poznan.GERM.twb22.mp4

Po blisko dwóch miesiącach do pierwszego składu na mecz ligowy powrócił Lukas Podolski. Zawodnik przez kilka tygodni leczył kontuzję, ale nie zabrakło go w ostatnim meczu Pucharu Polski z Pogonią i wcześniej w meczu. Skład górnika 15 grudnia prezentowa się w następujący sposób: Daniel Bielica, Boris Sekulić, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Kamil Lukoszek, Dani Pacheco, Damian Rasak, Daisuke Yokota, Lukas Podolski, Lawrence Ennali , Adrian Kapralik.
Mecz jeszcze w pierwszej połowie rozpoczął się pomyślnie dla Górnika. W 28. minucie gola strzelił Daisuke Yokota, a w 47. minucie Adrian Kapralik. W drugiej połowie mecz piłkarze klubu z Zabrza dzielni walczyli o utrzymanie wyniku. Zwieńczeniem zmagań była bramka Lukasa Podolskiego, który wbił piłkę do bramki 91. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Górnika Zabrze.

Górnik Bielica - Sekulić, Szcześniak, Janicki, Lukoszek - Pacheco (60. Czyż), Rasak (86. Nascimento) - Yokota, Podolski, Ennali - Kapralik (86. Musiolik). Trener: Jan Urban
WartaLis - Bartkowski, Szymonowicz, Tiru (70. Savić), Matuszewski (60. Kiełb) - Kupczak - Borowski (60. Vizinger), Żurawski, Luis (70. Maenpaa), Prikryl (80. Stavropoulos) - Eppel. Trener: Dawid Szulczek.